Close

KUIDAS SAVIGA JUUKSEID PESTA

Olen kuulnud kuidas naised saunas räägivad, et juukseid saab pesta peale šampooni ka saviga.  Pean juba tükimat aega jahti kõigele sellele, mis on oma olemuselt ja funktsioonilt lihtne. Minu jaoks on täiuslikel toodetel üks-kaks-kolm koostisosa. Tahan, et need kannaksid endas kvaliteeti ja see on küll. Ei ole tarvis mulle odavatest toorainetest valmistatud retsepte pähe määrida. Lihtsuses peitub võlu ja lihtsuses peitub tervis. Tervis omakorda on ilus. Sellest hoiakust tulenevalt tahtsin ka mina katsetada saviga juustepesu. Kas sellega tõesti saab juuksejuurtelt eemaldatud rasu ja mustuse? Või hoopiski rikun ma sellega ära oma peanaha ja ilusad heledad kiharad? Egas midagi, kui eksperiment ette võtta, sest et muud moodi teada ju ei saa. 
Olin juba pikemat aega tähele pannud, et üks koht, kust mugavalt omale Marokost pärit savi nimega Rhassoul osta, on Bio4You kauplus (link). Esimesteks katsetamisteks sobib nimelt nende toode hästi, sest 50ne grammise plastkotiga (2,85€) saab kaks korda pead pesta või siis pesta poole kogusega pead, ning teisega teha näomaski. Näomaskide sõber ma ise aga kahjuks ei ole, mistõttu, siinses kogemuspostituses keskendun ainult juustele.

Ütlen kohe ära, et ma ei tea kust Eestis pakendivabalt Rhassoul savi osta saaks. Kõik, millega seni olen kokku puutunud, on plastpakendis, suurim neist 250g. Internetist saab aga ka muidugimõista suuremaid koguseid osta, näiteks kilo või viie kilo kaupa. Nõnda on saviga pesemise hind üpriski odav.

Kuidas juuste pesemine väja näeb? Saviga juuste pesemine on üllatavalt lihtne. Tuleb pulber ainult veidikese veega kokku segada ning seejärel segu peanahale kanda. Pikaajalise kasutamise puhul on mõistlik savisegu juba eelnevalt purki valmis teha ning anumat dušširuumis käepärases kohas hoiustada. 
Olen proovinud oma juukseid Rhassoul saviga pesta nii vedelema kui ka paksema pastaga. Mõned retseptid, millega ma internetis kokku puutunud olen, on savi väga vedelaks lahjendanud. Lausa sellise konsentratsiooniga, et toodet hoitakse pudelis, kuna veekogus on mitmeid korda suurem kui savi enda. Mulle endale meeldib aga korralik pasta kokku segada ning sellega oma peanahka masseerida. 
Pesemiskogemus ise pole kuigi meeleolukas, sest savi ju teadupärast ei vahuta. Teine asi, mis veel teistmoodi on – kasutatud vesi on pruun.
Kuidas juuksed peale saviga pesu tunduvad? Kui ma esimene kord saviga pesin, siis on mul eredalt meeles, kuidas juukseid loputades oli näha, et palsamit nad ei vaja. Kui mõned tahked seebid jätavad juuksed karedaks ja raskesti läbikammitavaks, siis Rhassoul saviga ma seda ei tundnud. Kui juuksed olid ära kuivanud, siis olid teised keskpäraselt kammitavad. Elektrit täis ei olnud, mistõttu oli nende rasusus tavapärane – ei midagi liiga palju, ei midagi liiga vähe. Mis muidugi kõige olulisem, savi pesi juuksed tõepoolest puhtaks. Ja muide, tol päeval kui ma esimest korda savipesu katsetasin, oli mul üks vana hea good hair day. Vot see on paljulubav!

Esimestel kordadel tasub muidugi ettevaatlik olla, sest paksude juuste puhul tagant, mõned sentimeetrid kuklast ülevalpool, võivad juuksed rasuseks jääda. Tahkete šampoonidega pesijad aga võivad ses osas kogenud olla, sest ka nendega võib juhtuda, et mõned kohad ei saa kas korralikult seepi või seep ei saa maha loputatud. Tasub lihtsalt hoolikalt savi peanahale määrida ning loputada. Loputada, loputada ja veelkord loputada.

Olen saviga nüüd juukseid saanud pesta ligemale kuu. Mida oskan kosta? Puhtad, terved juuksed on mul. Mingisugust üleloomulikku sära ja volüümi saviga kiharaid pestes ei saa. Aga kas seda ongi vaja? Kas see on see, mis teeb meid ilusaks? Igal juhul olen ma saviga pesust tagasihoidliult öeldes vaimustuses, sest saviga juustepesu on päris lahe! Eks muidugi tahan ma näha, kas kuivadel talvekuudel on mul palsamit vaja või mitte, aga senini pean küll enda käest küsima, miks ometi ma varem ei taibanud savi katsetada. 


Source: Nullkulu

Comments

0 comments

Leave a Reply

%d bloggers like this: