Close

Nõmedatest nähvitsatest

Mõni aeg tagasi ringles Facebookis allolev infopilt, mille peale mul hinges koledasti kihvatas, et ehk peaksin samuti kollase lindi külge siduma? Endale tavapäraselt mõtlesin, kuidas ma natukese aja pärast blogisse tulen, end kõikide maailma väikeste nähvitsate peal välja elan ja elu on kohe ilusam, aga veel tavapärasemalt, sinna see asi jäigi.

Eile aga sattusin kogemata Marieli storyle ja mul kihvatas uuesti hinges. Ei tahaks üldse inetusti öelda, aga teistega mittearvestavad inimesed on vastikud idioodid. No tegelikult see meeletult inetu ei olegi, pigem selline kurb fakt. Kahju ainult, et selliseid idioote nii palju on.

idioot ‹-oodi 21› ‹s› 1. van med raskeima astme nõrgamõistuslik, kelle vaimne tase ei tõuse kõrgemale mõneaastase lapse omast

Teeks nii, et ei lase võõrast inimest hammustada ja talle hirmu tekitada? Aga, lugupeetud sellised koeraomanikud, teeks äkki alustuseks nii, et peaks seadustest kinni? See punkt on küll Tallinna eeskirjast, aga minu teada ei ole lahtiselt koeraga jalutamine lubatud ka üheski teises piirkonnas. Vähemalt suuremates linnades küll mitte. Ja isegi kui oleks, siis võiks ju ikkagi teiste inimestega arvestada, ei?

”10. Koera tohib viia avalikku kohta jalutusrihma otsas, tagades kaaskodanike ja loomade ohutuse.”

Olin siin korraks kirjutamisristmikul ja ei suutnud otsustada, kas kirjutada edasi enda toredatest kogemustest lahtiste koertega (lõhutud sukkpükstest, määritud riietest, hammustusest, sõimata saamistest) või sellest teemast mõne teise külje alt, aga lõpuks otsustasin, et ma ei viitsigi rohkem sel teemal kirjutada.

Lihtsalt, fakt on see, et keegi ei tea kunagi, mis looma inimese juures häirida võib ja olgu ta siis nii nunnu ja armas kui tahes, ta on loom. Ja fakt on ka see, et koer peab olema avalikus kohas rihma otsas. Loom on loom, aga inimene, kes teistega ei arvesta, on idioot. Päris tõsiselt kohe.

The post Nõmedatest nähvitsatest appeared first on PAKSUKESE BLOGI.


Source: Paksuke

Comments

0 comments

Leave a Reply

%d bloggers like this: